Robert Pejša 1. díl: Viktor Orbán nechce v Maďarsku omezit demokracii a zavést totalitární režim

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
0 Zobrazení
Robert Pejša 1. díl: Viktor Orbán nechce v Maďarsku omezit demokracii a zavést totalitární režim. Kdyby chtěl, mohl to udělat.
Také jste si toho všimli? O některých zemích, jakkoli nám mohou být blízké, se doslechneme v naprosté většině jen jeden typ zpráv – totiž záporných. Takovouto zemí je v posledních letech bezesporu Maďarsko. Země, o které platí, že když nás navštíví její představitel, tak s ním prakticky žádná naše média neudělají rozhovor, tím méně ta veřejnoprávní. Kdy můžeme o Maďarsku slyšet? Nejčastěji, když je káráno Bruselem za nějaké prohřešky. Například v koronavirové krizi jsme se dozvěděli o rozpuštění maďarského parlamentu, nebo o převzetí některých podniků armádou. Ve zpravodajstvích a komentářích se objevoval pojem „koronadiktarura“. Pojmy, které ale zazněly tentokrát, nebyly jen hanlivé nebo odsuzující, ale byly jasně varovné. Pokud někdo o nějaké zemi začne zcela zřetelně mluvit jako o diktatuře, a o jejím nejvyšším představiteli jako o diktátorovi, tak máme dvě možnosti: buď, že je situace opravdu vážná, a pak bychom se měli ptát, jak je možné, že tři čtvrtě století po druhé světové válce na evropském území vznikla opět diktatura? Anebo že je to účelová lež, a pak nezbývá než se ptát: kdo lže, proč a co z toho má? Naším dnešním hostem je Robert Pejša, hungarolog a historik, který už od roku 2010 žije v Maďarsku a napsal knihy „Vztahy ČSR a Maďarska v letech 1918–1939“ nebo „Podkarpatská Rus v Československu v letech 1919–1922“.

Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/pejsa-robert-1d-viktor-orban-nechce-v-madarsku-omezit-demokracii-a-zavest-totalitarni-rezim-kdyby-chtel-mohl-to-udelat/

Podpořte nás prosím zde:
https://www.kupredudominulosti.cz/podporte-nas/

Web: https://www.KupreduDoMinulosti.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/kupredudominulosti
Twitter: https://twitter.com/KupreduDoMi
YouTube kanál: https://www.youtube.com/c/Svobodnéuniversum

#KupreduDoMinulosti #SvobodneUniversum #MartinaKocianova #RobertPejsa #Pejsa
Kategorie
Politika Kupředu do minulosti

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!