Robert Pejša 2. díl: V době uprchlické krize v roce 2015 žádalo Maďarsko EU o pomoc. Nedočkalo se.

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
4 Zobrazení
Robert Pejša 2. díl: V době uprchlické krize v roce 2015 žádalo Maďarsko EU o radu a pomoc. Nedočkalo se. Tak udělalo jediné možné – postavilo plot.
Před týdnem jsme hovořili s hungaristou a historikem Robertem Pejšou, který žije v Maďarsku, o tamní situaci a politice premiéra Viktora Orbána. Robert Pejša například řekl: „Nepociťuji, že by tady nebyly pojistky proti tomu, kdyby Orbán chtěl udělat z Maďarska nějaký autoritářský režim. Ale nemyslím si, že by měl takové tendence. Sleduji zde politiku, znám místní prostředí a zákoutí nejen maďarské politiky, ale třeba i médií, Maďarsko nemá našlápnuto k nějakému autoritářskému režimu.“ Dále jsme také rozsáhle mluvili o maďarské opozici, svobodě slova, zpravodajství, jak provládním, tak protivládním. Na samém konci našeho minulého rozhovoru mě host zaujal obratem, jak „opoziční média nastavují zrcadlo vládnímu kurzu…“ A právě v této debatě, například o svobodě slova, atmosféře v Maďarsku, včetně onoho nastaveného zrcadla – které jsem mu už minule připomněla – budeme hovořit opět s hungarologem Robertem Pejšou.

Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/pejsa-robert-2d-v-dobe-uprchlicke-krize-v-roce-2015-zadalo-madarsko-eu-o-radu-a-pomoc-nedockalo-se-tak-udelalo-jedine-mozne-postavilo-plot/

Podpořte nás prosím zde:
https://www.kupredudominulosti.cz/podporte-nas/

Web: https://www.KupreduDoMinulosti.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/kupredudominulosti
Twitter: https://twitter.com/KupreduDoMi
YouTube kanál: https://www.youtube.com/c/Svobodnéuniversum

#KupreduDoMinulosti #SvobodneUniversum #MartinaKocianova #RobertPejsa #Pejsa
Kategorie
Politika Kupředu do minulosti

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!