Rozhovor MUDr. Zdenky Kmuníčkové s Janem Palachem (17. 1. 1969)

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
22 Zobrazení
Rozhovor psychiatričky MUDr. Zdenky Kmuníčkové s Janem Palachem uskutečněný dne 17. ledna 1969 na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice na Vinohradech, jejíž součástí bylo i oddělení pro léčbu popálenin (Legerova ulice, Praha).

Prohlašuji, že nejsem držitelem vlastnických práv na tuto nahrávku, vlastníkem je dle rozhodnutí soudu ze září roku 2010 psychiatrička Zdenka Kmuníčková, která s Janem Palachem v nemocnici hovořila, a kameraman Československé televize Vladimír Tůma, který jí půjčil magnetofon.

(Ačkoli dle historika Petra Blažka prý oficiální záznamy dokládají, že byly v nemocničním pokoji nejméně dva magnetofony a nahrávka rozhovoru nebyla nijak utajovaná. Cituji: \"Z toho, co máme k dispozici, jasně vyplývá, že ta nahrávka byla předána vyšetřovatelům Veřejné bezpečnosti vedoucí oddělení popálenin doktorkou Doležalovou.\"
Ať už je ale ve skutečnosti pravda jakákoli, pevně věřím v pevnost stanoviska paní Kmuníčkové a pana Tůmy, když v roce 2010 v tehdejší své žalobě uvedli: \"Zvukový záznam Palachových posledních slov vyrobili žalobci hlavně z úcty k činu Jana Palacha a s úmyslem vyhovět jeho přání vysvětlit ostatním občanům důvody tohoto strašlivého, avšak vskutku hrdinského skutku.\" A nic jiného si ani nepřeje autor tohoto \"videa\" s touto zvukovou stopou.)
Kategorie
Politika
Štítky
Jan Palach, MUDr.Zdenka Kmuníčková, sebeupálení, leden, 1969, srpen, 1968, rozhovor

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!