Rozhovor MUDr. Zdenky Kmuníčkové s Janem Palachem (17. 1. 1969)

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
16 Zobrazení
Rozhovor psychiatričky MUDr. Zdenky Kmuníčkové s Janem Palachem uskutečněný dne 17. ledna 1969 na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice na Vinohradech, jejíž součástí bylo i oddělení pro léčbu popálenin (Legerova ulice, Praha).

Prohlašuji, že nejsem držitelem vlastnických práv na tuto nahrávku, vlastníkem je dle rozhodnutí soudu ze září roku 2010 psychiatrička Zdenka Kmuníčková, která s Janem Palachem v nemocnici hovořila, a kameraman Československé televize Vladimír Tůma, který jí půjčil magnetofon.

(Ačkoli dle historika Petra Blažka prý oficiální záznamy dokládají, že byly v nemocničním pokoji nejméně dva magnetofony a nahrávka rozhovoru nebyla nijak utajovaná. Cituji: \"Z toho, co máme k dispozici, jasně vyplývá, že ta nahrávka byla předána vyšetřovatelům Veřejné bezpečnosti vedoucí oddělení popálenin doktorkou Doležalovou.\"
Ať už je ale ve skutečnosti pravda jakákoli, pevně věřím v pevnost stanoviska paní Kmuníčkové a pana Tůmy, když v roce 2010 v tehdejší své žalobě uvedli: \"Zvukový záznam Palachových posledních slov vyrobili žalobci hlavně z úcty k činu Jana Palacha a s úmyslem vyhovět jeho přání vysvětlit ostatním občanům důvody tohoto strašlivého, avšak vskutku hrdinského skutku.\" A nic jiného si ani nepřeje autor tohoto \"videa\" s touto zvukovou stopou.)
Kategorie
Politika
Štítky
Jan Palach, MUDr.Zdenka Kmuníčková, sebeupálení, leden, 1969, srpen, 1968, rozhovor

Napište svůj komentář

Přihlaste se nebo se zaregistrujte, aby jste mohli vložit komentář.

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!