Benjamin Kuras a Petr Žantovský: Jsou politické strany jen fasádou různošedých globálních mančaftů?

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
3 Zobrazení
Lajkněte či sdílejte, pokud se vám video líbí. Máte připomínky, postřehy, podněty, návrhy? Určitě nám zanechte komentář.

A nezapomeňte se přihlásit k odběru kanálu studia Tapin-radio SVCS, abyste nic nezmeškali.
https://www.youtube.com/c/radiosvstudiotapinradio


0:00:00
Korespondenční hlasování amerických voleb nám dalo nahlédnout do kuchyně globalistů, kteří v Rakousku o pár let dříve tento systém teprve zajížděli. Obrovská manipulace voleb není jen tak, a je třeba vychytat spoustu much pro zakrytí podvodů a manipulací. Stane se korespondenční hlasování i naší hudbou budoucnosti? Předsedkyně Top09 Markéta Pekarová Adamová už nedočkavě přispěchala s nadějí, že je to prý cesta, která nám ukazuje, jak to správně dělat i u nás. Strana, která se do sněmovny dostala během hodinového výpadku volebního systému díky podezřelým korespondenčním hlasům ze zahraničí, by zřejmě byla nejraději, aby k volbám nikdo nechodil, a hlasy si mohli posílat sami. Až nás z jejího vyjádření mrazí. Čeští Piráti, kteřý by snad chtěli elektronizovat i konzumaci měkkých návykových látek, jistě s touhou zavést korespondenční hlasování nezůstanou pozadu.


Stojí Česko na periferii globálních změn nebo přímo v jejím středu? Hrozí nám příští rok Sofiina volba při rozhodování, koho poslat do poslanecké sněmovny? Jsou politické strany a hnutí ve skutečnosti fasádami pro 50 odstínů šedi globalizace? Mají lidé tendenci volit umírněné, rozbředlé, prosystémové partaje než riskovat nové neparlamentní formace, když žádné vlastenecké hnutí ve sněmovně neexistuje? Nejen o tom si budeme povídat s novinářem, komentátorem, vysokoškolským pedagogem Petrem Žantovským a českoanglickým spisovatelem, publicistou a překladatelem Benjaminem Kurasem.

0:02:47 - Globální politika a pozice Česka (geografické i národní postavení).

0:08:12 - Korespondenční a elektronické hlasování: Komfort versus vážnost voleb, výhody či nevýhody.

0:21:27 - Politické strany a hnutí: 50 odstínů šedi globalizace?

0:28:22 - Zákulisní provázaná tělesa jednolité globalistické politiky.

0:31:55 - Spirála mlčení a výzkumné agentury: Korporátní média očerňují nepohodlné politiky, čímž nutí lidi mlčet o jejich volbě (Andrej Babiš, Donald Trump).

0:36:58 - Atmosféra v Británii r. 2016 v otázce Brexitu: Úloha aktivismu BBC a strach Angličanů přiznat pronárodní postoje v obavách před označením za xenofoby či nacionalisty. Rozdmýchávaná nenávist korporátními médii.

0:41:18 - Většinový systém versus poměrný systém voleb: Vítěz bere vše nebo složité kompromisy v utváření koalic?

0:51:44 - Mají lidé tendenci volit parlamentní umírněnost nebo neparlamentní radikálnější uskupení?

1:08:55 - Priority a zájem lidí: Komunální politika (zastupitelstva) nebo zahraniční otázky (Czexit, americké volby...). Co můžeme a nemůžeme ovlivnit.

1:16:47 - Angažovanost politiků: Neúspěšní lemplové nebo kvalifikované osobnosti se zkušeností v civilním životě?

1:26:33 - Má být politika čestným povoláním nebo placenou funkcí jako v soukromém sektoru?

1:32:25 - Má politik jednotlivec šanci samostatného jednání v mašinérii politických kolosů? Zákulisní dohody, klientelismus a korupce.

1:35:40 - Závěr: Psychologie veřejnosti ve vnímání loupeže. Gangsteři v kuklách na poště versus banksteři či politici tunelující veřejnou kasu.
Kategorie
Radio SV - studio Tapin-radio

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!