Radek Novotný: Kudla do zad! Zahraniční koncerny chtějí příští rok zdražit vodu. Důvod? COVID prosím

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
5 Zobrazení
Lajkněte či sdílejte, pokud se vám video líbí. Máte připomínky, postřehy, podněty, návrhy? Určitě nám zanechte komentář.

A nezapomeňte se přihlásit k odběru kanálu studia Tapin-radio SVCS, abyste nic nezmeškali.
https://www.youtube.com/c/radiosvstudiotapinradio


0:00:00
Koronavirus a s ním spojený nedostatek turistů prý výrazně snížil spotřebu vody v pražské metropoli. Fixní náklady spojené s vodným a stočným se tak musejí rozpočítat na menší objem kubíků a to cenu vyžene nahoru. Vodárenské společnosti se proto chtějí zahojit na nás občanech, třebaže všichni máme i tak ekonomických těžkostí až nad hlavu! Každým rokem měly astronomické zisky ze stále zdražované vody, a najednou jsou bez koruny. Zodpovědní hospodáři? Jistě. Vybrakované fondy, peníze zmizely na zahraničních účtech! A tak se znovu podojí občané, kteří to opět odskáčou. Zisky přece musí být, vodu potřebujeme každý. Tohle je výsledek "podnikání" s vodou. Je to fér?


0:15:17
Zákulisní informace o průběhu dramatických jednání: Zakotvení ochrany vody v české Ústavě. Co strana to návrh. Past na naše peněženky a veřejné rozpočty. My budeme povinní všechno financovat, ale zisky z vody budou dále odtékat do zahraničí! Původní návrh z pera ministerstva zemědělství prodělal kosmetické změny, a nyní ho předkládají poslanci koalice ANO, ČSSD a KSČM. Politická přetahovaná ve stylu my jsme ti lepší. Nebudou ale ve skutečnosti tyto změny k horšímu?


0:26:03
Jací politici pocházejí z regionů, ve kterých je zahraniční koncern, a přesto hlasují pro návrh, který koncernům vychází vstříc? Rozbor se jmény a daty. Tvrdá fakta, rukavice dolů!


0:43:54
Moravský Písek: 500 metrů nedaleko jednoho z pěti největších vodních pramenů v ČR se plánuje těžba štěrkopísku. Obří masové protesty nepomáhají. Lobby, korupce, klientelismus a mafie?
Kategorie
Radio SV - studio Tapin-radio

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!