Petr Robejšek 3. díl: Finanční krize je nevyhnutelná. Normální lidé si ji nepřejí...

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
28 Zobrazení
Petr Robejšek 3. díl: Finanční krize je nevyhnutelná. Normální lidé si ji nepřejí, ale finanční sektor i státy po ní touží.
„Ať se obrátíme kamkoli, na každém kroku se setkáváme s úkoly, které je lidstvo s to okamžitě úplně rozřešit. Brání tomu kapitalismus. Nakupil hromady bohatství – a udělal z lidí otroky tohoto bohatství.“ Tento citát v dnešní době asi mnoho lidí označí za výstižný. A jestlipak uhádnete, kdo je jeho autorem? Nikdo jiný, než Vladimír Iljič Lenin. A není moc příjemné vnímat, jak se opět stává aktuálním, jak se lidé opět bouří proti elitám, možná jen skupiny rebelů jsou nyní různorodější než před sto lety. A právě ideologie elit, které jsou překážkou dalšího rozvoje a směřují ke krizi, odmítá stále větší část lidí a dává svůj nesouhlas hlasitě najevo. Jako třeba v Itálii, kde nová hnutí smetla dřívější politické strany, nebo ve Francii, kde žluté vesty symbolizují zásadní problém západních společností, což je chudnutí těch nejchudších, včetně středních tříd, a současně extrémní bohatnutí velmi malé skupiny společnosti. O těchto problémech jsme hovořili v předchozí části rozhovoru s analytikem, politologem a ekonomem Petrem Robejškem, který vyjmenoval tři základní problémy Evropy. A to je úvodním tématem této částí rozhovoru.

Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/robejsek-petr-3d-financni-krize-je-nevyhnutelna-normalni-lide-si-ji-nepreji-ale-financni-sektor-i-staty-po-ni-touzi/

Podpořte nás prosím zde:
https://www.kupredudominulosti.cz/podporte-nas/

Web: https://www.KupreduDoMinulosti.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/kupredudominulosti
Twitter: https://twitter.com/KupreduDoMi
YouTube kanál: https://www.youtube.com/c/Svobodnéuniversum

#KupreduDoMinulosti #SvobodneUniversum #MartinaKocianova #PetrRobejsek #Robejsek
Kategorie
Politika Kupředu do minulosti

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!