Petr Havel 1. díl: Mohli bychom být potravinově téměř soběstační…

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
26 Zobrazení
Petr Havel 1. díl: Mohli bychom být potravinově téměř soběstační. Ale o něco by stouply ceny, a zúžila by se i nabídka struktury potravin.
„Soběstačnost není sprosté slovo, má svou strategickou a bezpečnostní dimenzi – potraviny, energetická struktura, přístup k vodě, zdravotní bezpečnost. Dále tam mohou patřit zbraně nebo některé technologie. To je základ soběstačnosti.“ Tato slova zazněla v jednom z dubnových pořadů Kupředu do minulosti od docentky Ilony Švihlíkové. A tak jsme si řekli, že je vhodná doba na to, abychom si pojem soběstačnost rozebrali v jednotlivých tématech. Prvním z nich je celkem logicky potravinová soběstačnost, protože k čemu by nám bylo, kdybychom napříště měli při nějaké krizi připraveny zdravotní pomůcky, zařízení, léky, zbraně, munici, ale chyběli by nám potraviny. Pak bychom se dostali do situace, že by živí záviděli mrtvým, jak říká klasik. Nebo to byla Sibyla? V každém případě si řekneme, co si pod pojmem potravinová soběstačnost naší země můžeme představit, a zda je to představa reálná. O tom, jak jsme, či nejsme schopni být potravinově soběstační, budeme mluvit s Petrem Havlem, agrárním analytikem a šéfredaktorem portálu Naše voda.

Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/havel-petr-1d-mohli-bychom-byt-potravinove-temer-sobestacni-ale-o-neco-by-stouply-ceny-a-zuzila-by-se-i-nabidka-struktury-potravin/

Podpořte nás prosím zde:
https://www.kupredudominulosti.cz/podporte-nas/

Web: https://www.KupreduDoMinulosti.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/kupredudominulosti
Twitter: https://twitter.com/KupreduDoMi
YouTube kanál: https://www.youtube.com/c/Svobodnéuniversum

#KupreduDoMinulosti #SvobodneUniversum #MartinaKocianova #PetrHavel #Havel
Kategorie
Politika Kupředu do minulosti

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!