Pavel Nováček: Mafie na severu. Jací vysocí policisté se angažují v politice a lokálním businessu?

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
11 Zobrazení
Lajkněte či sdílejte, pokud se vám video líbí. Máte připomínky, postřehy, podněty, návrhy? Určitě nám zanechte komentář.

A nezapomeňte se přihlásit k odběru kanálu studia Tapin-radio SVCS, abyste nic nezmeškali.
https://www.youtube.com/c/radiosvstudiotapinradioIng. Pavel Nováček je bývalým policistou a vyšetřovatelem hospodářské kriminálky PČR v Teplicích. Kromě toho působil i v tzv. mikrotýmech, které vyjížděly k vraždám nebo šetřily přepadení bank. Podílel se také na zátazích do "bordelů" nebo vyšetřoval fotovoltaiky či casina bez licencí. A právě v Teplicích začíná náš příběh. Odtud totiž pochází bývalý ministr dopravy za Topolánkovy vlády Aleš Řebíček s jeho bratrem, expolicistou Adamem Řebíčkem. Sám Aleš Řebýček je známým bývalého komunistického agenta Igora Střelce, který pod krycím jménem Tomeček pracoval na odboru nelegální rozvědky. Jeho polistopadové konexe jsou o to zajímavější. Svůj třetinový podíl ve stavební a dopravní firmě Viamont po nástupu do Topolánkovy vlády prodal Řebíček svému společníkovi, litvínovskému podnikateli Miroslavu Plíhalovi. Řebíček v letech 2007-2009 z tohoto prodeje inkasoval celkem 342 milionů. Vedle komplexu nemovitostí Monte Argentario v severní Itálii nebo bytu v Dubaji koupil Řebíček také proslulou jachtu Azimut 68E za 63,5 milionů.Ano, jde přesně o tu jachtu, na které Řebíček trávil svůj volný čas v létě 2008 při pobřeží Toskánska společně s Mirkem Topolánkem, jeho partnerkou Lucií Talmanovou, Markem Dalíkem, lobbistou Vladimírem Johanesem nebo tehdejším šéfem ČEZu Martinem Romanem. Není divu, když Alešův bratr, expolicista Adam působil od r. 2007 v dozorčí radě Čezu. Na jachtě s nimi byl také šéf Spolchemie a generální ředitel Setuzy Martin Procházka, hokejista Jiří Hudler a modelka Simona Krainová.

Konexe Řebíčka a jeho bratra, expolicisty Adama jsou na severu Česka letité. 110 tis. Kč za působení v městské radě od Kuberovy radnice v letech 2007/8 byly pro Řebíčka spíše jakýmsi příjemným kapesným. Policisté Roman Majerník, Radek Turišin a Adam Řebíček byli v roce 2017 odsouzení za braní úplatků. Jaké bylo pozadí kauzy?

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/byvali-policiste-z-teplic-vcetne-bratra -exministra-rebicka-dostali-za-uplatky-podminky-40053308


0:04:02 - Aleš Řebíček, exministr dopravy a jeho bratr, expolicista Adam. Jejich pozice na severu.

0:10:10 - Expolicisté teplické hospodářské kriminálky vč. Adama Řebíčka obvinění z braní úplatků a vydírání podnikatelů/autobazaristů.

0:14:03 - Někdejší majitel autobazaru AutoHypo Michal Bartes. Vydíračky, nátlak, zastrašování a úplatky (prostředník Miroslav Tvrdý).

0:18:54 - Svědkové u soudu - Jiří Vacek a Libor Blažečka.

0:25:49 - Teplický soudce Milan Ferenc. 2x úplatkáře zprostil obvinění, po třetí je obvinil.

0:32:17 - Obhájce expolicisty Adama Řebíčka Eduard Bruna. Absolvent Plzeňských práv dříve dělal kauzu Jiří Čunek zastupoval také Janu Nagyovou/Nečasovou v kauze zneužití vojenského zpravodajství či ruského podnikatele Lukmana Lukmanova z Karlových Varů v kauze Zdeněk Rubický.

0:35:04 - Další expolicista Petr Spálenka. Vyhozený od policie za podezření z braní úplatku, ale poté kontroluje korupci na Státních hmotných rezervách pod Ladislavem Zabem (dříve člen výběrové komise pro Gripeny, působení na min. financí Miroslava Kalouska).

0:41:03 - Jak se o sebe postarali spoluobvinění policisté Roman Majerník, Radek Turišin a Adam Řebíček (SK Slavia Praha).

0:48:15 - Působení expolicisty Adama Řebíčka v dozorčí radě Čezu (2007) a účast na jachtě v Toskánsku (2008) jeho bratra Aleše s tehdejším šéfem Čezu Martinem Romanem a exponovanými politiky (Mirek Topolánek). Vysoká hra a vrůstání kmotrů, podnikatelů a lobbistů do systému. Mafie (nejen) na severu. Všichni jedna velká rodina.

0:50:12 - Závěr: Rytíři řádu Sv. Konstantina a Heleny. Kmotři a podnikatelé (nejen) ze severu, mafiáni, soudci, bývalý StBáci, vrcholoví poslanci a politici. Krycí organizace nebo neškodná snobská lóže pozérů? Řád je registrovaný u EU. Vyplňte slovo "equester" do vyhledávacího pole.
https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/participant-register-search
Kategorie
Radio SV - studio Tapin-radio

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!