Marian Kechlibar 1. díl: Příliš mnoho zákonů je smrtí svobody

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
21 Zobrazení
Marian Kechlibar 1. díl: Příliš mnoho zákonů je smrtí svobody. Sice se říkává, že co není zakázáno, je povoleno. Zakázáno je toho ale čím dál víc.
„Liberalismus, latinsky liber, svobodný, liberalis, svobody se týkající, svobodomyslný, je politický směr, nebo také filosofický pohled, který stojí na tom, že svoboda je prioritní politická hodnota. Tato ideologie původně vznikla v 17. století v Anglii a má kořeny v evropském osvícenství. V různých oblastech světa se však liberalismus dále vyvíjel odlišně, a proto může mít slovo „liberalismus“ celou řadu významů v závislosti na kontextu a regionu.“ Tolik slovníková poučka o liberalismu. Přiznávám, že pokud by v ní nebyla slova, že pojem „liberalismus“ může mít celou řadu významů, protože se v různých oblastech světa vyvíjel odlišně, bylo by těžké v této poučce poznat to, co se dnes za liberalismus běžně vydává, protože se zdá, že až příliš často se svou původní podstatou a nejvyšší hodnotou, tedy se svobodou, nemá už vůbec nic společného. A protože jsme si chtěli ověřit, jestli jsme v tom sami, nebo je nás takových víc, přizvali jsme si kolegu, který napsal velmi zajímavý text a nazval ho „O mezích liberalismu v teoriích a praxi, nebo proč jsem se s uplývajícími léty pozvolna přestal hlásit k označení liberál a proč si myslím, že evropský liberalismus má zásadní zanedbaný a možná fatální problém.“ Ano, mnohým už je jasné, že dnešním hostem je matematik, komentátor, analytik a spisovatel, autor knihy „Zapomenuté příběhy“ Marian Kechlibar.

Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/kechlibar-marian-1d-prilis-mnoho-zakonu-je-smrti-svobody-sice-se-rikava-ze-co-neni-zakazano-je-povoleno-zakazano-je-toho-ale-cim-dal-vic/

Podpořte nás prosím zde:
https://www.kupredudominulosti.cz/podporte-nas/

Web: https://www.KupreduDoMinulosti.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/kupredudominulosti
Twitter: https://twitter.com/KupreduDoMi
YouTube kanál: https://www.youtube.com/c/Svobodnéuniversum

#KupreduDoMinulosti #SvobodneUniversum #MartinaKocianova #MarianKechlibar #Kechlibar
Kategorie
Kupředu do minulosti Politika

Napište svůj komentář

Přihlaste se nebo se zaregistrujte, aby jste mohli vložit komentář.

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!