Jaromír Soukup - reakce na kauzu znásilnění 16-leté dívky cizincem u Litoměřic

Děkujeme! Podělte se o to se svými přáteli!

Toto video se vám nelíbí.Děkujeme za zpětnou vazbu!

Přidáno před od admin
66 Zobrazení

S reakcí na kauzu znásilnění 16-leté dívky cizincem u Litoměřic jsem si schválně dal na čas. Jde o záležitost dost kontroverzní a já chtěl získat určitý odstup. Teď už jej mám. A rád bych poukázal na bezcitnost a hyenismus určité skupiny českých médií. A také na jeden z největších nešvarů současné doby - strachu pojmenovávat věci pravými jmény. 

Znáte mě. Víte, že se snažím měřit všem stejným metrem. Když bylo potřeba, byl jsem nepříjemný na Tomio Okamura - SPD, stejně jako na Miloš Zeman - prezident České republiky či premiéra Andrej Babiš. Ale v tomto případě má pravdu Tomio Okamura, i když se mohl zachovat elegantněji. 

Především mě irituje přetvářka všech těch politiků, kteří se do Tomia Okamury pustili. Prostě novináři nejsou svaté krávy, aby se nemohlo upozornit na jejich přešlapy a omyly. Nevím, zda to chtěl Český rozhlas tutlat, ale bylo správné na tento případ upozornit a pojmenovat věci tak, jak jsou. Český rozhlas a spolu s ním i část politiků udělali jen stejnou chybu, jako když se v Německu v Kolíně nad Rýnem snažila média tajit řadu sexuálních napadení během oslav Nového roku. A co z toho pak bylo? Demonstrace na obranu žen.

Dělat teď z novinářky oběť, protože o ní nějaký politik řekl, co si o ní myslí, je fakt perverzní. Nehledě na to, že tato dáma fakt byla mimo. Myslela si, že se v Česku dějí stovky znásilnění denně! Takže narovinu: Zdeňka Trachtová z Českého rozhlasu je MIMOŇ, a když se není schopna připravit na rozhovor, ať tuhle práci prostě nedělá!

Tomio Okamura měl pravdu, když v rozhovoru pronesl tuto větu: "Vy jste se ptala na znásilnění tisíců žen, a že toto je jedno z nich. Já vůbec nechápu tu hrůzu – vy jste sama dívka – a já si myslím, že i kdyby to bylo jedno jediné znásilnění, tak je potřeba o tom hovořit a důrazně to odsoudit a udělat všechno pro to, aby k tomu nedocházelo." 

Mimochodem, když už chce teď najednou ministr vnitra Jan Hamáček tak strašně bojovat proti kyberšikaně, která se údajně spustila na onu novinářku na facebooku. Co si také posvítit na tu partu lidí, která nyní spamuje twitterový účet tiskového mluvčího prezidenta Jiří Ovčáček

Je to zase tak, že jedna strana je špatná a druhá dobrá? Já nevidím jediný důvod, proč nepojmenovávat věci tak, jak jsou. A musím říci, že mě strašně zklamali někteří politici, u kterých bych tak nějak čekal, že budou mít rozum a budou si umět držet určitý odstup od davové hysterie, která propukla.

Kategorie
Politika
Štítky
Jaromír Soukup, Tomio Okamura, TV Barrandov, Český rozhlas, Čro Radiožurnál, Kauza, Znásilnění, Migrant, Litoměřice

Napište svůj komentář

Komentáře

Buďte první, kdo zanechá komentář!